blog

Sezon zimowy startuje

Grudzień tuż tuż, dlatego wiele osób rozpoczyna już przygotowania do swoich ulubionych, zimowych dyscyplin. Jeśli jeszcze nie wybraliśmy dla siebie idealnego sportu, warto rozważyć dwie najpopularniejsze propozycje – narty i snowboard.

 

Narty i w drogę!

 

Narciarstwo jest coraz popularniejszym sportem w Polsce, co widać po ilości i poziomie stoków, które wzrastają wraz z zainteresowaniem. Często możemy spotkać się z opinią, że jazda na nartach jest o wiele łatwiejsza niż np. snowboard. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z tym sportem, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze – popracujmy nad kondycją przed wyjściem na stok, ćwiczenia fizyczne pozwolą zminimalizować ryzyko kontuzji. Po drugie – wybierzmy łagodne górki, na których łatwiej będzie nam panować nad ciałem i nartami. Choć z pewnością marzy się nam efektowny zjazd, pozostańmy na oślej łączce tak długo, jak będzie nam to potrzebne. Na początku nauki możemy czuć się nieco zagubieni dlatego warto umówić się na kilka lekcji z instruktorem jazdy na nartach albo z doświadczonym znajomym.

 

Sama technika jazdy nie jest trudna pod warunkiem, że będziemy się stosować do wszystkich rad instruktora. Bardzo ważna w narciarstwie jest odpowiednia pozycja ciała, rozstaw nóg czy ułożenie rąk. Początkujący narciarz najpierw musi najpierw nauczyć się techniki jazdy pługiem, która jest podstawą dobrego hamowania. Po opanowaniu tego etapu, uczymy się między innymi łuków płużnych, skrętu dostokowego i odstokowego. Warto jeździć na nartach ponieważ w trakcie tego sportu pracuje całe ciało, co poprawia kondycję, koordynację ruchową i pracę serca.

 

Nagrody-sportowe-champion

A może snowboard?

 

Snowboard to kolejny sport zimowy, który wybierają Polacy. Często mówi się, że jest on trudniejszy od jazdy na nartach, choć to z pewnością kwestia indywidualna. Nie warto się zniechęcać, bo jeśli zależy nam, by nauczyć się jazdy na desce, wystarczy nieco siły i cierpliwości. Podobnie jak w przypadku narciarstwa, warto nieco wcześniej przygotować ciało na nadchodzący wysiłek. Na początku niezbędne będzie nauczenie się jazdy na płaskim terenie i, choć nie brzmi to porywająco, to bardzo ważny etap. Podobnie jest z nauką przewracania, która pozwoli uniknąć kontuzji w późniejszym czasie.

 

Nawet jako osoby początkujące, musimy wiedzieć, że wyróżnia się kilka stylów jazdy snowboardowej. Freestyle to styl, który polega na wykonywaniu trudnych i efektownych trików. Nieco dalej w trasę wyruszają osoby preferujące styl alpejski, który jest po prostu wyścigiem po nagrodę – trofea szklane albo po prostu – dla zabawy. Podobną techniką jest snowcross, jednak tutaj zawodnik spotyka się ze sporą ilością przeszkód. Freeride jest najlepszym rozwiązaniem jeśli uwielbiamy dreszczyk emocji i mamy własne drogi, bo trasa wyścigu odbywa się... poza trasą. Pamiętajmy jednak aby zawsze mierzyć siły na zamiary aby nie zakończyć przedwcześnie sezonu z powodu kontuzji.

 

Trofea szklane – zwieńczenie sezonu

 

Dla osób organizujących różnego rodzaju konkurencje początek grudnia to moment, w którym wybiera się nagrody dla uczestników. Trofea szklane to najlepsza propozycja na zimowy czas ponieważ idealnie wpisują się w klimat śniegu i lodu. Sklep Cham-pion szczególnie poleca najnowszy model CS01. Nowoczesny wygląd i nieregularny kształt podkreślają dynamikę dyscyplin sportowych. Szklana kula może wywoływać skojarzenia z Pucharem Czterech Skoczni, co w szczególności docenią narciarze. Najnowsze trofea szklane w naszym sklepie przykuwają wzrok, dzięki czemu są doskonałą nagrodą dla zwycięzców przeróżnych konkurencji. Warto przypomnieć sobie artykuł „Trofeum dla sportowca – jakie wybrać?”, w którym opisaliśmy ważne aspekty związane z doborem nagrody.

 

Duży-puchar-szklany

 

Połączenie dobrej zabawy i rywalizacji to z pewnością kolejne argumenty przemawiające za rozpoczęciem nauki jazdy na nartach albo na desce. Warto zacząć już teraz, by za kilka lat przypominać sobie sukcesy i podziwiać zdobyte trofea szklane.