blog

MŚ w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Niesamowity wysiłek, wytrwałość i wsparcie kibiców okazały się idealną receptą na zwycięstwo Polaków w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Emocje, których dostarczyli zawodnicy były niewiarygodne, a oni sami zyskali szacunek kibiców nie tylko z Polski. Trofea sportowe z MŚ są jednymi z tych, o których się nie zapomina przez bardzo długi czas.

Początek drogi mistrzów

Ostatnie Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn odbyły się w 2014 roku, w Polsce i właśnie tutaj Polacy pokazali, że ich gra zasługuje na trofea sportowe najwyższej rangi. Zdobyty wtedy tytuł Mistrza Świata został obroniony w Turynie. Rywal w drodze po sukces również był ten sam – Brazylia.

W 2014 roku doszło do wstrząsającego incydentu – w czasie drogi z Sao Paulo do Siedziby Brazylijskiej Federacji Siatkarskiej skradzione zostały przygotowane na Mistrzostwa trofea sportowe. W tym roku obyło się bez tego typu sytuacji, a złoto trafiło w ręce naszych zawodników bez problemów.

Zanim był finał...

Tegoroczne MŚ organizowane były w dwóch państwach: w Bułgarii i we Włoszech, które okazały się niezwykle szczęśliwe dla polskich zawodników i kibiców. W półfinale grały ze sobą wyjątkowo mocne zespoły – pierwszy mecz rozegrały ze sobą Brazylia i Serbia. Europejski zespół został pokonany przez ekipę z Ameryki Południowej 3:0. Tego samego dnia zagrały ze sobą Reprezentacja Polski i USA – mecz był niezwykle wymagający, ale z wynikiem 3:2, Polacy awansowali do finału, a najważniejsze dla nich trofea sportowe były już na wyciągnięcie ręki.

Pierwszy krok do sukcesu

Brazylia była rywalem, z którym polscy siatkarze grali wielokrotnie, ale to ich ostatnim spotkaniem wciąż żyje cały kraj. Na początku meczu Brazylijczycy nie ukrywali tego, że chcą zdobyć przewagę i wyprzedzili Polaków o dwa punkty (5:3). Nie trzeba było długo czekać na reakcję naszych siatkarzy, którzy wymarzyli sobie zwycięstwo i jednocześnie obronę zdobytego cztery lata wcześniej tytułu, kibice wiedzieli, że to będzie zacięta walka o szacunek i trofea. Sportowe zawzięcie Bartosza Kurka było zauważalne od samego początku meczu, w pierwszym secie zdobył on aż dziewięć punktów. Świetnie radzili sobie Artur Szalpuk i Michał Kubiak, którzy prezentowali rewelacyjne akcje na lewym skrzydle. Niestety, pod koniec pierwszego seta, pojawiły się problemy z przyjęciem piłki rywali. Ostatecznie Polacy wygrali tę część spotkania 28:26.

Rewelacyjny II i III set

Sukces w pierwszym secie zwiększył nasze szanse na zdobycie mistrzostwa i stały się dodatkową motywacją w walce. Tak też się stało, po świetnych akcjach Pawła Zatorskiego, Bartosza Kurka i zgraniu całej drużyny, druga część meczu zakończyła się pozytywnym dla nas wynikiem – 25:20.

Kolejny set, można powiedzieć, był już tylko formalnością. Świetne akcje Polaków spowodowały zdumienie w oczach rywali i wszystkich kibiców. Nie da się ukryć, że nie obyło się bez nerwów. Zdarzały się błędy, do których nie można było dopuścić, bo pozwalały na zdobycie punktu przez rywala. Na szczęście drobne pomyłki nie zaważyły na wyniku. Ostatecznie polscy siatkarze wygrali Mistrzostwa Świata 2018 z wynikiem 25:23, a do ich rąk trafiły wyjątkowe trofea sportowe, na które pracowali bardzo ciężko!

Trofea sportowe dla siatkarzy

Po doskonałej wygranej przychodzi jeszcze jeden ważny dla sportowców moment – wręczenie nagrody. Nasi mistrzowie, za swoją ogromną pracę, otrzymali trofea sportowe, które, z pewnością, w ich ocenie, są bezcenne. Na szyjach siatkarzy pojawiły się klasyczne i niezastąpione medale. Nagrodą dla całej drużyny był złoty puchar.

Młodzi, początkujący siatkarze z nadzieją i marzeniami patrzą na trofea sportowe naszych mistrzów. Wygląd tegorocznego pucharu stanie się z pewnością inspiracją przy wyborze nagród na szkolne zawody. Jeśli organizujesz takie zmagania dla sportowców, warto wziąć pod uwagę trend, który nadszedł z MŚ i przeczytać artykuł: Jak wybrać trofea sportowe na zawody szkolne? W naszej ofercie znajdziesz między innymi puchary standardowe, wśród których wybierzesz modele bardzo podobne do tego, który otrzymali nasi mistrzowie.